Setkání knihovníků právnických knihoven ČR a SR

Setkání právnických knihoven 2019

Setkání knihovníků právnických knihoven ČR a SR

V letošním roce se uskutečnilo již 22. setkání knihovníků právnických knihoven a spřátelených institucí. Cílem těchto setkání je zejména prohloubení spolupráce mezi zúčastněnými knihovnami. Setkání letos organizovaly kolegyně z knihovny Ministerstva spravedlnosti ČR a zúčastnili se ho kromě nás kolegové a kolegyně z knihoven právnických fakult Masarykovy univerzity v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Pavla Josefa Šafaříka v Košicích, Akademie Policejního sboru v Bratislavě, Ústavu státu a práva AV ČR, Policejní akademie ČR a Justiční akademie v Kroměříži.

Součástí setkání, které se uskutečnilo ve dnech 18. a 19. září 2019, byla také řada zajímavých exkurzí: prohlédli jsme si Památník vazební věznice Praha Pankrác, budovu Ministerstva spravedlnosti ČR, budovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a knihovnu a Národní technickou knihovnu. Ve všech navštívených knihovnách jsme se seznámili s jejich základním provozem a s organizací jejich služeb pro veřejnost. Velmi cenná na tomto setkání byla zejména vzájemná výměna zkušeností mezi českými a slovenskými knihovnicemi a knihovníky na jednotlivých pracovištích, získali jsme díky tomu řadu zajímavých podnětů pro zkvalitnění našich služeb.

Foto: Jana Herchelová