Co se děje v zavřené knihovně?

Možná se ptáte, co v knihovně děláme, když vám nemůžeme půjčovat knihy? Pokusíme se vám nyní popsat, jak řešíme tuto nezvyklou situaci, protože knihovna není jen o půjčování knih.

Již delší dobu probíhá postupná rekatalogizace starého fondu knihovny (nové zpracování do systému Aleph), což je dosti náročná práce. Starý fond je evidován pouze na katalogizačních lístcích, díky povodním v roce 2002 je dosti roztříštěn a neupořádán, takže se v něm obtížně hledá.

V současné době se nezastavily ani revize fondu, probíhají dílčí přesuny knih jak ve skladech, tak ve skříních na chodbách i na policích ve studovnách. Zároveň knihy, police i skříně čistíme.

A do obou těchto náročných činností se nyní ve větší míře zapojily i kolegyně (a kolega) z výpůjčního protokolu. Kolegové se také věnují zodpovídání vašich četných dotazů telefonicky či elektronicky.

Uzavření knihovny zároveň využíváme k nejrůznějším opravám a úpravám studoven: dochází k výměně zářivek, výmalbě vstupního prostoru, instalaci ochranných přepážek u výpůjčních pultů, opravě podlah atd.

Vedle těchto aktivit pokračují i činnosti, které zajišťují plynulý provoz knihovny po celý rok: stále nakupujeme a zpracováváme nové knihy i e-knihy, evidujeme nová čísla časopisů, rozšiřujeme Digitalizovanou sbírku právních textů v systému Kramerius atd.

Těšíme se, až se vše vrátí do normálu a budeme vás moci v knihovně přivítat. Budova fakulty konečně ožije a knihovna bude zase vaším útočištěm pro klidné studium. A možná zaznamenáte i drobné úpravy, které byly provedeny.