VÝZNAMNÉ OSMIČKY V ČESKÝCH DĚJINÁCH 20. STOLETÍ - nová výstava

Naší výstavou Významné osmičky v českých dějinách 20. století v obrazech, filmových dokumentech a zákonech chceme připomenout čtyři události, které se staly důležitými mezníky v dějinách Československa 20. století, neboť zásadním způsobem ovlivnily lidské životy, rozhodování každého jednotlivce, ale také formování společnosti jako celku. Každý člověk, který prožil alespoň část svého života v minulém století, byl totiž postaven bez vlastního přičinění do složitých historických situací, na které musel nějakým způsobem reagovat. Často to bylo rozhodování opravdu osudové a formovalo budoucnost českého národa, jeho samotnou existenci, ale i jeho charakter.

Výstava má 3 části:
  • Obrazová část – najdete ji v závěsných panelech v knihovně, každému roku jsou věnovány 4 plakáty. Jednotlivé události představujeme (samozřejmě ne v úplnosti) prostřednictvím dobových fotografií, denního tisku, propagačních materiálů atd.
  • Filmové dokumenty – na panelech v knihovně, na nástěnkách či volně k rozebrání jsou k dispozici volné listy s QR kódy. Ty odkazují na zajímavé filmové dokumenty na YouTube, které byly vybrány k jednotlivým událostem.
  • Zákony – do vitríny před knihovnou jsme připravili ukázky zákonů a vládních nařízení, které státní orgány přijímaly v dané době. Výstavku jsme doplnili literaturou z fondu knihovny vztahující se k těmto událostem.

 

Při tvorbě jednotlivých panelů byly použity materiály ze vzdělávacího portálu http://www.moderni-dejiny.cz, včetně článku Jiřího Pernese: Okamžiky osudových rozhodnutí: (zlomové události českých dějin ve 20. století).

Uložit jako PDF


Anketa

Anketa:

Kam se chystáte na prázdniny?
K moři14 hlasujících
K rybníku / řece2 hlasujících
Na hrady a zámky5 hlasujících
Doma je taky hezky8 hlasujících
Dám si menší brigádu7 hlasujících
Nikam, makám celé léto31 hlasujících
Celkem hlasujících: 67
Kontaktní informace

Po-Pá   9.00 - 20.00 hod.
Sobota 9.00 - 16.00 hod.

Zasílat novinky emailem
   
cz en
Univerzita Karlova
© 2012-2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1 tel. +420 221 005 111
http://www.gutenberg.org/ http://www.europeana.eu/ http://www.ebookeater.cz/ http://www.oapen.org/ http://openlibrary.org/