Víceoborové databáze

Případné problémy s přístupem do databází hlaste na e-mail: matickap @ prf.cuni.cz. Vždy uvádějte název databáze a svoji IP adresu, z které se do databáze hlásíte. Usnadníte tím vyřešení problému.

Zařazení e-zdroje ve vyhledávači UKAŽ:
Je v UKAŽ - Je v UKAŽ / Is in UKAZ

Není v UKAŽ - Není v UKAŽ / Is not in UKAZ


EBSCOhost          Je v UKAŽ

Popis: firma EBSCO umožňuje online přístup k četným databázím s tisíci elektronických časopisů. Zpřístupňuje jak bibliografické údaje, abstrakty, recenze, tak i plné texty časopisů, a tím umožňuje získávání nejaktuálnějších odborných informací z širokého spektra vědních oborů.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


EBSCO eBooks          Je v UKAŽ

Popis: kolekce e-knih dostupných pro Univerzitu Karlovu v EBSCO eBooks na platformě EBSCOhost. Kolekce obsahuje e-knihy vydavatelství Karolinum a Vydavatelství FF.

Návody: vyhledávání e-knih, stahování e-knih do PC, stahování do mobilních zařízení

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


JSTOR          Je v UKAŽ

Popis: poskytuje přístup k plným textům více než 10 milionů článků akademických časopisů, knih a dalších zdrojů v 75 disciplínách.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


OAPEN LIBRARY          Je v UKAŽ

Popis: digitální knihovna, která nabízí volně dostupné recenzované knihy z oblasti (nejen) humanitních a sociálních věd vydávaných konsorciem malých evrospkých akademických vydavatelství (Amsterdam University Press, Göttingen University Press, Manchester University Press, Firenze University Press a další). V Oapen Library je zastoupeno i právo.


 PROQUEST EBOOK CENTRAL          Není v UKAŽ

Popis: nástupce platformy ebrary společnosti ProQuest, kolekce specializovaných e-knih předních producentů, pokrývá celou akademickou sféru.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


SCOPUS          Je v UKAŽ

Popis: databáze je zaměřena na přírodní vědy, techniku, medicínu, společenské vědy, psychologii, ekonomiku a vědy o životním prostředí. Umožňuje celosvětový přehled abstrakt, článků, patentů, konferencí.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


SOCIAL SCIENCE RESEARCH NETWORK (SSRN)          Není v UKAŽ

Popis: volně přístupná databáze z oblasti společenských věd a výzkumu. Je složena z několika specializovaných výzkumných sítí jednotlivých společenských věd, včetně oblasti práva. Každá ze sítí SSRN podporuje rychlé šíření výsledků výzkumu tím, že umožňuje vkládání abstraktů dokumentů. ELibrary SSRN se skládá ze dvou částí: databáze abstrakt (abstrakta z více než 276 500 studentských prací i připravované dokumenty) a e-knihovny (více než 227 300 plných textů dokumentů ve formátu PDF a řada výzkumných prací). Plné texty jsou zpřístupněny za poplatek.

Přístup je možný i z PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


SPRINGER LINK          Je v UKAŽ

Popis: kolekce elektronických zdrojů nakladatelství Springer Link z oblasti biologie, chemie, lékařství, počítačové vědy, fyziky, matematiky, práva či ekonomie.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


TAYLOR & FRANCIS ONLINE          Je v UKAŽ

Popis: v jedné ze tří kolekcí renomovaného nakladatelství Taylor & Francis - Social Science & Humanities Library - je zahrnuta i sekce Criminology & Law.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


ULRICHSWEB          Není v UKAŽ

Popis: databáze poskytuje bibliografické informace o periodikách, ročenkách, nepravidelných pokračováních a dalších titulech (vydávaných v minulosti nebo současnosti) z celého světa.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)

Více informací na serveru Albertina icome Praha


WEB OF SCIENCE          Je v UKAŽ

Popis: obsahuje vědecké časopisy z oblasti přírodních, technických, společenských věd a umění, slouží především pro zjišťování citačních vazeb mezi citovaným a citujícím dokumentem. Přístup k plným textům je omezen. Obsahuje také citační rejstříky, které mohou být použity pro hodnocení autorů a institucí, časopisů a pro vytipování klíčových informačních pramenů pro daný obor nebo problematiku.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)


WILEY ONLINE LIBRARY          Je v UKAŽ

Popis: zprostředkovává přístup k plným textům vědeckých časopisů, knižních edic, knih a referenčních děl z oblasti lékařských, přírodních, sociálních, humanitních věd, umění i práva a kriminologie vydávaných vydavatelstvím Wiley a dceřinými společnostmi.

Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)

Uložit jako PDF


Anketa

Anketa:

Pouštíte starší lidi v MHD sednout?
No jasně, já se ještě nasedím10 hlasujících
Ano, je to slušnost57 hlasujících
Občas ano, občas ne10 hlasujících
Ne, jsem taky unaven/a1 hlasujících
Ne, tvářím se, že je nevidím1 hlasujících
Ano, pokud nejsou agresivní23 hlasujících
Ne, potřebují zůstat fit12 hlasujících
Celkem hlasujících: 114
Kontaktní informace

Po-Pá   9.00 - 20.00 hod.
Sobota 9.00 - 16.00 hod.

Zasílat novinky emailem
   
cz en
Univerzita Karlova
© 2012-2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1 tel. +420 221 005 111
http://www.gutenberg.org/ http://www.europeana.eu/ http://www.ebookeater.cz/ http://www.oapen.org/ http://openlibrary.org/