Výstava - ČTENÁŘI SVĚTA

Ještě měsíc si můžete prohlížet v Knihovně PF UK fotografie Ladislava Bureše na téma Čtenáři světa.

Fotografie vsetínského cestovatele a majitele CK VSACAN TOUR Vsetín Ladislava Bureše zachycují nejrůznější formy čtenářství v různých zemích světa. Výstavu laskavě zapůjčila Masarykova veřejná knihovna Vsetín.

JUDr. Libor Bureš se narodil ve Vsetíně, vystudoval Právnickou fakultu na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně a tímto povoláním se živil až do roku 1990. Cestoval již od mládí, pěšky, na kole ale i stopem procestoval téměř celou Evropu. Po roce 1989 jako jeden z prvních na Valašsku založil vlastní cestovní kancelář, se kterou se jako průvodce účastní stovek poznávacích zájezdů. Ze svých cest pořizuje cestopisné fotografie, které již prezentoval na několika samostatných i kolektivních výstavách. Pořádá také cestopisné přednášky. 

Slovo autora:

ČTENÁŘI SVĚTA

"Věřte mi, že při fotografování kdekoliv ve světě dodržuji jednu zásadu – nikdy nefotit lidi proti jejich vůli. Většinou se snažím s fotografovanými lidmi navázat kontakt, někdy dokonce naplno požádat o možnost pořídit si snímek. Pravdou je, že mnoho fotografií lidí vzniklo bez vědomí fotografovaných se známým citátem „co oči nevidí…..".

Jedinou skupinou mých „obětí", jichž se neptám, jsou čtenáři. Čtenáři novin, časopisů nebo knih, kteří jsou většinou zabráni do četby tak, že nehrozí nebezpečí jejich protestu či nevole. A tak když se toulám po ulicích, náměstích nebo parcích, kde lidé tráví chvilky pohody a odpočinku četbou zábavné literatury, odborného tisku či bulváru, tam vytahuji fotoaparát a v klidu si vybírám ten nejlepší záběr člověka pohrouženého do četby.

Lidé ve všech koutech naší planety čtou, a tak se v mém hledáčku objevují studenti připravující se na zkoušky, byznysmeni sledující kurzy na burze, hosté v restauraci nebo kavárně při výběru menu, nebo trhovci, u jejichž stánku právě nejsou kupující.

A tak berte tuto výstavku nikoliv jako předem promyšlený soubor fotografií čtenářů, ale jako momentky ze světa, ve kterém se čte, a čte, a čte..."

Libor Bureš

Uložit jako PDF


Anketa

Anketa:

Jak trávíte na podzim volný čas?
Sportem nebo procházkami13 hlasujících
Návštěvou kulturních pořadů4 hlasujících
Návštěvou restaurací, barů, klubů11 hlasujících
Brouzdáním po internetu11 hlasujících
Studiem8 hlasujících
Spánkem24 hlasujících
Četbou8 hlasujících
Celkem hlasujících: 79
Kontaktní informace

Po-Pá   9.00 - 20.00 hod.
Sobota 9.00 - 16.00 hod.

Zasílat novinky emailem
   
cz en
Univerzita Karlova
© 2012-2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1 tel. +420 221 005 111
http://www.gutenberg.org/ http://www.europeana.eu/ http://www.ebookeater.cz/ http://www.oapen.org/ http://openlibrary.org/