Jak hledat e-knihy dostupné na UK

Licencované e-knihy na UK


VYHLEDÁVÁNÍ LICENCOVANÝCH E-KNIH

EBSCO eBooks          Je v UKAŽ

Popis: kolekce e-knih dostupných pro Univerzitu Karlovu v EBSCO eBooks na platformě EBSCOhost.
Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)

LEVNÁ KNIHOVNA          Není v UKAŽ
Popis: studenti a zaměstnanci PF UK si mohou půjčovat e-knihy Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. Zastoupeny jsou obory právo, ekonomie, politologie, filozofie, psychologie atd. Do projektu Levná knihovna je průběžně přidáván výběr z aktuální produkce.

PROQUEST EBOOK CENTRAL          Není v UKAŽ

Přímý přístup z UK

Popis: nástupce platformy ebrary společnosti ProQuest, kolekce specializovaných e-knih předních producentů, pokrývajících celou akademickou sféru.
Více informací na PEZ (Portál elektronických zdrojů UK)

VYHLEDÁVÁNÍ VOLNÝCH E-KNIH

 

Databáze volných e-knih

DE GRUYTER OPEN          Je v UKAŽ

Popis: kromě vědeckých časopisů vydává nakladatelství e-knihy v režimu open access.


DOAB          Je v UKAŽ

Popis: DOAB je služba poskytující seznam recenzovaných knih vydaných v rámci Open Access licencí. Poskytuje prohledávatelný rejstřík informací o těchto knihách, s odkazy na plné texty publikací na stránkách vydavatele nebo úložiště.


MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE          Není v UKAŽ

Popis: od roku 2009 knihovna nepřetržitě rozšiřuje nabídku elektronických dokumentů pro veřejnost. Průběžně digitalizuje své fondy pragensijní literatury, divadelních her nebo vzácných tisků. K dispozici jsou také díla Karla Čapka, Boženy Němcové, sira A.C. Doyla, Jaroslava Haška, Karla Poláčka, K.H. Máchy a mnoha dalších známých autorů.


OAPEN          Je v UKAŽ

Popis: digitální knihovna, která nabízí volně dostupné recenzované knihy z oblasti (nejen) humanitních a sociálních věd vydávaných konsorciem malých evropských akademických vydavatelství (Amsterdam University Press, Göttingen University Press, Manchester University Press, Firenze University Press a další).


OPEN LIBRARY          Není v UKAŽ

Popis: čtenáři knihoven UK si mohou u Open Library vypůjčovat přes 298 tisíc elektronických knih v rámci programu In-Library lending. K vypůčování je nutná registrace u Open Library. Po zaregistrování je možné si půjčovat elektronické knihy z rostoucí sbírky titulů převážně 20. století. Každá e-kniha může být současně vypůjčena jen jednou. Vypůjčené e-knihy lze číst ve webovém prohlížeči nebo ve čtečce podporující Adobe DRM ve formátech PDF nebo ePub.


PROJECT GUTENBERG     Není v UKAŽ

Popis: Projekt Gutenberg nabízí více než 56 000 bezplatných e-knih. Zejména je jedná o starší díla, na která vypršela autorská práva, knihy si můžete stáhnout nebo je číst online.


 

 


Návrat do předchozí složky
Uložit jako PDF


Anketa

Anketa:

Kam se chystáte na prázdniny?
K moři14 hlasujících
K rybníku / řece2 hlasujících
Na hrady a zámky5 hlasujících
Doma je taky hezky8 hlasujících
Dám si menší brigádu7 hlasujících
Nikam, makám celé léto31 hlasujících
Celkem hlasujících: 67
Kontaktní informace

Po-Pá   9.00 - 20.00 hod.
Sobota 9.00 - 16.00 hod.

Zasílat novinky emailem
   
cz en
Univerzita Karlova
© 2012-2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1 tel. +420 221 005 111
http://www.gutenberg.org/ http://www.europeana.eu/ http://www.ebookeater.cz/ http://www.oapen.org/ http://openlibrary.org/