Citace PRO

VSTUP DO CITACE PRO

Po kliknutí na odkaz se objeví obrazovka Centrální autentizační služby UK. Zadáte své přihlašovací jméno a heslo a již se dostaneto přímo do CitacePro.

logo Citace PRO

Citační manažer Citace PRO je nástroj, který vám usnadní citování informačních zdrojů při psaní odborných textů. Jelikož je to licencovaný zdroj, je nutné se při jeho používání přihlašovat z obrazovky Centrální autentizační služby UK.

Výhody Citace PRO
 • Doplněk pro MS Word - můžete si nainstalovat doplněk, který vám umožní vkládat vaše citace přímo při psaní textů ve Wordu a následně vygenerovat soupis použité literatury. Navíc si můžete citace zobrazit v dalších citačních stylech, které MS Word standardně nenabízí.
 • Doplňky pro prohlížeče - můžete si nainstalovat doplněk do prohlížeče Chrome nebo Firefox a poté můžete snadno importovat záznamy z procházených webů do Citace PRO. Po aktivaci doplňku se prohledá stránka a pokud je nalezeno ISBN nebo DOI, zobrazí se u něj tlačítko pro automatický import do vašeho účtu na Citace PRO.
 • Přes 6000 citačních stylů - s Citace PRO můžete citovat nejen dle normy ČSN ISO 690, ale využít lze další známé citační styly jako APA, MLA, AMA, IEEE, CSE, Chicago, Turabian a mnoho dalších. K dispozici máte i speciální úpravu poznámek pod čarou pro zájemce z PF UK.
 • Automatické vytváření citací  - při zadání názvu knihy nebo článku, ISBN nebo DOI systém vytvoří citaci za vás dle údajů získaných z ověřených zdrojů. Na rozdíl od základní verze je k dispozici více zdrojů s rozsáhlejšími databázemi.
 • Správa a sdílení citací - po přihlášení můžete své citace ukládat, upravovat, třídit do složek, přidávat k nim své poznámky, anotace a klíčová slova i hromadně exportovat do MS Word, PDF nebo TeX. Složky můžete navíc sdílet veřejně nebo interně s jinými uživateli Citace PRO.
 • Import citací z databází - můžete stahovat citace z databází, katalogů a discovery služeb na jedno kliknutí nebo je můžete importovat hromadně pomocí RIS souborů.
 • Úložiště pro dokumenty - můžete si nahrát plné texty a jiné soubory s doplňkovými materiály či vašimi poznámkami a výpisky přímo k jednotlivým záznamům. Budete je tak mít stále k dispozici on-line.
Kde a jak můžete Citace PRO využít:
 • v katalogu knihovny
 • v novém vyhledávacím systému Discovery UK
 • v databázích EBSCO
 • v těchto zdrojích se u všech vyhledaných záznamů (kromě vysokoškolských prací) zobrazují přímo citace nebo ikona Citace PRO. Citace lze snadno stahovat a vkládat do odborných prací.

 

Související odkazy
Citace PRO - web citačního manažeru
podpora @ citace.com - technická podpora

 

 

Uložit jako PDF


Anketa

Anketa:

Jak zvládáte stres ve zkouškovém období?
Dobrým naplánováním přípravy40 hlasujících
Aktivním sportem17 hlasujících
Posezením s přáteli / kolegy6 hlasujících
Čokoládou20 hlasujících
Dlouhým spánkem17 hlasujících
Nijak, spoléhám na štěstí73 hlasujících
Celkem hlasujících: 173
Kontaktní informace

Po-Pá   9.00 - 20.00 hod.
Sobota 9.00 - 16.00 hod.

Zasílat novinky emailem
   
cz en
Univerzita Karlova
© 2012-2016 Právnická fakulta
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1 tel. +420 221 005 111
http://www.gutenberg.org/ http://www.europeana.eu/ http://www.ebookeater.cz/ http://www.oapen.org/ http://openlibrary.org/